Taiwan TCM Lesklokorka lesklá, 180 kapslí

  • 1 z 2

- rozemletá vysoce kvalitní plodnice 100%

- 180 kapslí à 420 mg


  • Objednáno
1 135 Kč
Kategorie: Doplňky stravy
Účinky: Imunita a obranyschopnost, Duševní pohoda, Povzbuzení a vitalita, Adaptogen, Únava, vyčerpání a nedostatek energie
Položka byla vyprodána...
 

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) je adaptogenní houba, která má mezi léčivými houbami podobné postavení jako ženšen mezi léčivými rostlinami.

Lesklokorce se říká "houba nesmrtelných" a její pověst v TČM v jistém smyslu předčí i ženšen. TČM si byla výjimečnosti této houby vědoma nejméně po dobu 2,5 tisíce let, což víme díky tomu, že tuto houbu popisuje tzv. "Vnitřní kniha Žlutého císaře", lékařská kniha TČM která v daném období vydána. Staří Číňané neuměli účinky lesklokorky přesně změřit a vědecky vysvětlit, ale zařadili ji mezi stěžejní tradiční léčiva svého systému. V průběhu staletí lesklokorku opředly zázračné historky, byla nazývána "elixírem života" a "houbou nesmrtelnosti", vyhledávaná králi a oslavovaná básníky.

Lesklokorka lesklá TaiwanTCM je sušená 6-ti měsíční práškovaná plodnice odpovídající nejpřísnějším normám TČM. Prášek se připravuje mletím a speciální úpravou vybraných částí přírodních plodnic pocházejících z čistého horského prostředí středního Tchaj-wanu.

Neobsahuje umělé přísady ani konzervační látky. Chuť prášku je přirozeně hořká, později nasládlá. Kapsle jsou želatinové. Hmotnost kapsle 420mg +/-5%. Receptura a materiál: SunGertain BIO-RD, Taiwan

Pro kvalitu výrobku je klíčové místo a způsob pěstění plodnic. Čistota prostředí je u hub zvláště důležitá. Mnohé studie ukázaly schopnost hub i v relativně čistém prostředí akumulovat množství těžkých kovů a radionuklidů mnohonásobně převyšující jejich koncentraci v prostředí. Střední Tchaj-wan, kde se lesklokorka lesklá TaiwanTCM pěstuje, je rozsáhlou oblastí velehor tyčících se do více než 4000m n.m. s minimální koncentrací nečistot v prostředí.

Dalším problémem houbového materiálu bývá genetická degenerace, jíž houby při pěstování postupně podléhají a která vede ke snižování účinnosti. Zabránit tomu lze chemickou a genetickou kontrolou houbového materiálu. V této oblasti má Tchaj-wan opět nespornou výhodu – není náhoda, že genom lesklokorky lesklé byl poprvé rozluštěn právě na Tchaj-wanu.

Plodnice lesklokorky lesklé jsou tuhé. Konzumovat je lze pouze v práškové, tekuté, nebo tabletové formě. Tekutá forma zahrnuje čaj a extrakt. Lesklokorka lesklá Taiwan TCM je k dispozici ve formě prášku uzavřeného v kapslích. Ty se užívají přímo a zapíjejí se vlažnou vodou. Prášek lze ale konzumovat i bez kapslí – jeho hořká chuť je příjemná, pokud si na ni zvykneme. Dělá se to tak, že kapsli otevřeme, prášek vysypeme do sklenice vlažné vody a rozmícháme lžičkou. Získáme zdravý nápoj, jehož hořkost se podobá hořkosti kávy.

Běžné dávkování 3x denně 1-3 kapsle nalačno, zapít vlažnou vodou (nebo prášek rozpustit ve vlažné vodě). TČM doporučuje po požití krátké zahřívací cvičení. I v nižších dávkách má však lesklokorka lesklá TaiwanTCM výrazné účinky. Při preventivním dávkování 1 kapsle / den nám jedno balení vydrží na půl roku.

Lesklokorka jako doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Uložte mimo dosah dětí! Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy! Z nedostatku bezpečnostních údajů nelze doporučit těhotným a kojícím ženám!

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: