CaliVita Oregano Oil 30 ml

Oregano neboli Dobromysl


  • (1 ks) Skladem
749 Kč
Kategorie: Pro zdraví
Účinky: Nachlazení a viróza, Antibakteriální, antiseptické a protivirové účinky, Mykozy a plísně, Trávení, Dýchací cesty, Antioxidanty
 

Dobromysl (Oregano) byla ve starém Egyptě dobře známá jako bylina na kašel a ve starém Řecku ji používali k léčbě poranění. Ve středověku se dobromysl používala k ochraně potravin před fermentací a hnitím.

Nejdůležitější aktivní látkou dobromysli je přírodní fenol známý jako karvakrol. Syntetické fenoly, jako je kyselina karbolová, se používají ke sterilizaci chirurgických nástrojů v nemocnicích, ale oregano je mnohem silnější antiseptická látka! Tato silice je nejsilnějším antiseptikem přírodního původu, je dokonce 26krát aktivnější než syntetický fenol.

Posiluje nervy, takže se s ní často můžeme setkat jako se složkou čajových směsí se sedativním působením, které nepůsobí jako silná antidepresiva, ale pozitivně vylaďují pacientův nervový systém. Zmírňuje kašel a zvyšuje chuť k jídlu. Skvěle se může využívat k zastavení silných, křečovitých bolestí břicha a  zlepšuje trávení.

Silice oregana může být velmi užitečná v případě plísňových infekcí a jako aktivní látka zabraňuje množení a nadměrnému rozšíření plísní v těle včetně druhu Aspergillus a dalších patogenních druhů. Je také důležité zmínit se o tom, že zastavuje růst kvasinek (např. Candida albicans).

Oregano je rovněž účinné proti parazitům.

Užívá se vnitřně (4 kapky oleje oregano v polévkové lžíci vody nebo ovocného džusu třikrát denně) a kromě toho se může používat i na drobné pohmožděniny,kousnutí hmyzem, zvyšuje účinnost mýdla a sprchových gelů, ředěný se může aplikovat jako ústní voda nebo slouží k inhalaci.

Složení: 13 mg    Olej z výtažku z listů dobromysli (Oregano) (std. 3,5 % karvakrolu) v 4 kapkách

Přídatné látky: produkt neobsahuje přídatné látky

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: