Náš příběh

Jmenujeme se Syuzanna a Sargis. Bio obchod Natur, který dnes provozujeme, se otevřel již v roce 1995 jako jedno z prvních bylinkářství v Praze. Dlouho už ale nejde jenom o bylinky. Jak rostly řady zákazníků a jejich chutě i nároky, tak se rozšiřoval i sortiment. Takže dnes kromě bylinek a bylinných tinktur prodáváme také léčivé masti, přírodní kosmetiku od A do Z, ale rovněž produkty zdravé výživy, koření, mouky nebo takzvané superpotraviny.

Vyrůstali jsme v Arménii, kde jste doslova na každém kroku spojeni s přírodou. Sargisův dědeček pocházel z hor na východě, na jeho zahrádce rostly všemožné byliny a každou nemoc s nimi zkrotil. Možná i proto se dožil úctyhodných 94 let. Silný vztah k přírodě byl také přítomný v rodině Syuzanny. Její rodiče měli navíc sen, že všechny jejich tři děti se stanou lékaři a budou pomáhat lidem žít ve zdraví. Povedlo se, všechny vystudovaly medicínu v Jerevanu.

Když jsme pak my sami měli děti, vyslovili jsme přání. Porozhlédněte se někde po světě, studujte jinde! Naše děti zvolily Prahu, která se jim zalíbila, a my nakonec přijeli za nimi. Syuzanna jako lékařka vždycky tíhla k tradiční medicíně, Sargis jako referent arménského ministerstva financí zas rozuměl obchodu. A tak se zrodil Natur.

Přírodní produkty mají důležité místo v našem každodenním životě. Doma vaříme ze surovin, které nám dělají dobře a jen ty pak prodáváme. Věříme, že co je dobré pro nás, je dobré i pro naše zákazníky. Když máme kašel, pijeme došab, čili morušový sirup. Na unavené svaly zas pomáhá kostivalová mast. Během podzimu užíváme rakytník, přírodní zdroj mnoha vitamínů, který posiluje imunitu. Víme leccos o dalších bylinách a jejich účincích na nejrůznější neduhy, protože jsme je sami vyzkoušeli.

Naším bio obchodem už prošlo nespočet lidí. A hodně se jich také pravidelně vrací, se spoustou z nich se známe osobně. Když se nám někdo svěří s tím, co ho trápí, ochotně doporučíme: tu čaj, tamhle tinkturu, jindy zas přírodní mast.

Naším heslem je Blízko přírodě, blízko vám. Blízko přírodě, neboť když jí budeme pozorně a citlivě naslouchat, pomůže nám k radostnějšímu a harmoničtějšímu životu. Blízko vám, protože chceme, aby dary přírody byly všem co nejdostupnější. Mnoho produktů najdete u nás za bezkonkurenční ceny.

Jako symbol jsme si vybrali strom. Proč, na to vám odpoví jedno japonské přísloví: Hledej v člověku strom, hluboké kořeny, pevný kmen a košatou korunu.