EVALAR LAMINÁRIE - MOŘSKÁ ŘASA 100 TABLET

Mořská řasa (Laminaria japonica). 


  • (1 ks) Skladem
339 Kč
Kategorie: Ostatní doplňky stravy
Účinky: Štítná žláza, Antioxidanty
 

Velkou předností mořských řas je velké množství jódu. Jód je klíčový při fungování štítné žlázy a tím i energetického metabolismu. Nedostatek jódu vede u dospělých ke snížení činnosti štítné žlázy, což se projevuje únavou a přibýváním na váze, v širším hledisku však může mít i řadu dalších zdravotních důsledků. Zvláště nebezpečný je jeho deficit pro děti a těhotné ženy, jelikož může způsobit vážnou mentální redtardaci plodu.

Proti rybám, které jsou doporučované jako zdroj jódu, mají řasy jednu výhodu-neobsahují totiž prakticky žádný tuk, a proto v sobě nemohou kumulovat toxické látky, jako jsou polychlorované bifenyly a další karcinogeny.

Mořské řasy obsahují další prospěšné látky jako jsou chlorofyl, vlákninu, celé spektrum vitamínů skupiny B (B12), které jsou mimo jiné zodpovědné za naši odolnost vůči stresu, hořčík, vápník, zinek, sodík a další.

Vědecké studie prováděné na tkáňových kulturách a laboratorních zvířatech prokázaly, že mořské řasy pozitivně ovlivňují stav organismu:

- Mají protivirové, protiplísňové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Výrazně například komplikují množení herpes viru způsobujícího opary.
- Podporují prevenci rakoviny, zejména v oblasti nádorů prsu, kůže a tlustého střeva. Podle studií kalifornských vědců obsahují například fytoestrogeny, které se svým vlivem na hormonální rovnováhu podílejí na prevenci rakoviny prsu u žen v menopauze, stejně jako polyfenoly, jež mají antioxi-dační a protirakovinný účinek. Laboratorní studie rovněž naznačují, že některé složky řas zpomalují růst cév, které zásobují nádorové buňky živinami.
- Jsou výrazně zásadotvorné, a tudíž pomáhají redukovat metabolické překyselení organismu.
- Obsahují řadu silných antioxidantů.
- Díky vysokému obsahu vlákniny, chlorofylu a dalších živin (např. kyseliny alginové) pomáhají z trávicího traktu vylučovat škodliviny (včetně těžkých kovů, jako jsou rtuť a olovo).
- Najdeme v nich polysacharidy obsahující síru, které jsou přirozenými protizánětlivými prostředky. Jsou tudíž vhodné pro osoby trpící artritidou, artrózou, alergiemi, astmatem a autoimunitními chorobami.

Mořská řasa Laminaria japonica je zdrojem organicky vázaného jódu a obsahuje rovněž řadu dalších minerálů. Je velmi vhodná k doplnění chybějících minerálních látek i vlákniny do organismu.

Složení: Laminaria japonica 166 mg, mikrokrystalická celulóza (plnidlo) 30 mg, stearan vápenatý, oxid křemičitý (plnidla). 1 tableta obsahuje 200 μg jódu v organické formě (tj. 133 % doporučené denní dávky).

Doporučené dávkování: 1 tab. za den během jídla.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Nedoporučuje se při individuální nesnášenlivosti na jednotlivé složky přípravku a při zvýšené citlivosti na jód. 

Doplněk stravy.

Balení: 100 tablet

Země původu: Rusko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: