Health Link MSM 250 g

MSM neboli methylsulfonylmethan je přírodní, velmi dobře vstřebatelná organická sloučenina obsahující až 34 % organicky vázané síry.


  • (3 ks) Skladem
149 Kč
Kategorie: Pro zdraví
Účinky: Klouby, Antioxidanty
 

Biologicky aktivní síra je potřebná pro správné fungování organismu a obnovu zdravé tkáně. Organická síra se přirozeně vyskytuje v potravinách, především v ovoci, zelenině, obilí a mléce. Během tepelné úpravy se však tato síra z potravin velmi rychle vytrácí. Taktéž při špatných stravovacích návycích, zvýšené míře stresu, ale i během stárnutí, její přirozená hladina v těle klesá. Proto je vhodné síru doplňovat pomocí doplňků stravy.

MSM obsahuje až 34 % organické síry, která je velmi dobře vstřebatelná, a tudíž i tělem stoprocentně využitelná. MSM se používá zejména pro kloubní výživu. Podporuje správnou funkci kloubů, zvyšuje jejich flexibilitu a pohyblivost, zmírňuje záněty a otoky kloubů. MSM působí také jako přírodní analgetikum. Pomáhá tlumit bolest a mírnit svalové křeče. Dále zabraňuje nadměrnému usazování vápníku v těle, které může být příčinou degenerativních onemocnění kloubů. Díky protizánětlivému působení je MSM doporučován jako doplněk léčby při osteoporóze či revmatoidní artritidě.

Síra obsažená v MSM pomáhá vytvářet esenciální aminokyselinu - methionin, která je v těle nezbytná pro opravu a růst tkání v těle, zvyšuje pružnost pleti, obnovuje vlasy a posiluje nehty. Obsah síry v MSM má mimo jiné vliv i na zvýšení produktivity kolagenu a keratinu, které dodávají kůži odolnost a pevnost a pomáhají obnovovat růst vlasů a nehtů.  Díky svým účinkům na kůži je síra považována za „přírodní minerál krásy“ a proto velmi často bývá součástí složení různých potravinových a kosmetických doplňků pro zdraví a krásu. Při použití v kombinaci s jinými antioxidanty, jako jsou vitamíny A, C a E, pomáhá MSM udržovat mladistvý vzhled pokožky. Krémy obsahující MSM se používají i při léčbě zánětů kůže nebo při potížích s akné.

Jednou z dalších pozoruhodných vlastností MSM jsou jeho detoxikační vlastnosti. MSM vykazuje také antioxidační účinky proti tvorbě volných peroxidových radikálů, které mohou poškozovat chrupavkové, ale i kostní buňky a tkáně. Dále zvyšuje propustnost buněk, čímž se zvyšuje antioxidační aktivita a tělo se lépe chrání před volnými radikály. MSM navíc usnadňuje uvolňování usazených minerálů, jako je například vápník, který může být příčinou řady zdravotních problémů pohybového aparátu.

MSM je také vhodný jako doplněk léčby alergií nebo tzv. syndromu propustného střeva, kdy bakterie a toxické odpadní látky pronikají do střeva a krevního řečiště. Výsledkem je narušení správného trávení a neschopnost těla absorbovat základní živiny. MSM může napomoci obnovit stěny zažívacího traktu a snížit tak zánětlivé stavy či alergické reakce na potraviny.

Síra v MSM se také podílí na výrobě glutathionu, což je aminokyselina, která podporuje funkci T-lymfocytů, které jsou nezbytné pro správné fungování imunitního systému. Síra má navíc uklidňující vlastnosti a může pomoci tělu lépe zvládnout stres.

MSM je oblíbeným doplňkem mnoha sportovců pro zlepšení regenerace a výkonu. Obsah síry v MSM má schopnost neutralizovat kyselinu mléčnou v těle, která se hromadí ve svalech po fyzické námaze. Vlivem nadměrného hromadění kyseliny mléčné dochází k bolesti, tuhosti a nepružnosti svalů a jejich obtížnější regeneraci. Proto řada sportovců užívají MSM jako doplněk pro lepší regeneraci svalů a obnovení nových a zdravých kloubních tkání.

MSM je mezi sportovci považován také za výborný doplněk pro podporu výkonnosti. Z energetických zásob v těle se přibližně 70-80 % energie spotřebovává na trávení. Jelikož ale MSM zvyšuje vstřebávání živin, nároky na energii se snižují. Nevyužitá energie pak může sloužit například pro zlepšení fyzické výkonnosti nebo zlepšení celkových zásob energie.

Složení produktu: methylsulfonylmethan ve formě prášku.

Použití: Půl čajové lžičky (1 g) denně, nejlépe rozdělit na dvě menší dávky, se sklenicí vody nebo džusu.

Skladování: Skladujte na chladném a v suchém místě, mimo dosah dětí. Chraňte před silným světlem a teplem.

Země původu: Čína.

Upozornění: Není určeno dětem do 18 let. Těhotné a kojící ženy by měly používání tohoto doplňku stravy konzultovat se svým lékařem. Doplněk stravy není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. MSM by se neměl používat společně s léky ze skupiny nesteroidních antiflogistik – antirevmatik vzhledem k mírnému antikoagulačnímu účinku MSM. Ze stejných důvodů by se neměl kombinovat s antikoagulačními léky jako je Warfarin.

Skladování: Skladujte v suchu v uzavřeném obalu.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: