Health Link Vanilkový lusk z Indonesie cca 16cm 1 kus

  • 1 z 2

Vanilkový lusk - Vanilka pravá, ručně sbírané lusky vanilky se vyznačují intensivní a dlouhotrvající vůní a chutí.


  • (3 ks) Skladem
109 Kč
Kategorie: Zdravá výživa
Účinky: Imunita a obranyschopnost, Detoxikace a čištění organismu
 

Lusky vanilky si i přes svou vysokou cenu udržují své místo na trhu. Porovnáte-li vůni a chuť vanilky s umělou náhradou (vanilkovým cukrem), pravděpodobně přestanete vanilkový cukr používat. Výhodou pravé vanilky je několikanásobné použití - tobolku necháte několik dnů v cukru, pak ji omyjete a můžete použít znovu. Opakované použití je možné třeba i po aromatizaci mléka či studených omáček.

Použití: je vhodný jako přísada do dezertů, jogurtů, pudingů, cukroví, sladkého pečiva nebo krému. Lusk můžete také vařit vcelku v omáčce nebo pudingu, dodáte jim tak výraznou chuť i vůni. 

Vanilková tobolka je recyklovatelná. Připravujeme-li sladkou omáčku, podélně nařízneme tobolku a semínka z ní vyškrábeme do mléka nebo jiné tekutiny. Pak do mléka přidáme i celou tobolku. Tekutinu zahřejeme a tobolku v ní necháme až do vychladnutí. Když ji pak vyjmeme, osušíme ji a použijme znovu. Můžeme ji vložit na dno nádoby, zasypat cukrem a za týden máme cukr vonící vanilkou. A ani potom není třeba tobolku vyhazovat. Jedna stačí na provonění až 5 kg cukru! Již použitou tobolku můžeme vložit taky do rumu, vodky či medoviny a za několik dní si máme vlastní vanilkový drink vhodný do koktejlů i k přímému pití.

Balení: 1 ks ve skle, šroubovací uzávěr

Složení: sušený plod (lusk) vanilky v celku 100%.

Skladování: suché, temné místo, do teploty 25°C, mimo dosah dětí.

Země původu: Indonésie

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: