Bylinné kapky D-stop tinktura 50 ml

  • 1 z 2

D-stop (bylinná tinktura - bylinné kapky z řady Bylinkářovo tajemství). 


  • (2 ks) Skladem
179 Kč
Kategorie: Bylinné kapky
 

Přírodní bylinný extrakt z léčivých rostlin pro pozitivní náladu, emoční rovnováhu a pro adaptaci nervového systému na stresové situace (směs bylin při depresi).

Směs má sedativní a antidepresivní účinky. Působí na úzkost, neklid, neurastenii, panický strach, stres a psychické napětí.

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40 %, léčivé rostliny (byliny) - třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), bráhmí (Bacopa monieri), rozchodnice růžová (Rhodiola rosea).

Deprese je hluboká, dlouhotrvající porucha psychiky spojená s neschopností prožívat potěšení. Postižený pociťuje beznaděj, nedostatek motivace, úzkost, osamocení, pocity bezcennosti nebo viny, trpí malou sebedůvěrou, únavou, zhoršenou pozorností a nedostatkem soustředění. Spouštěčem nemoci bývá intenzivní stresová událost, situaci zhoršuje i hormonální antikoncepce. Další možnou příčinou může být porucha mozkové chemie, pravděpodobně se týkající neurotransmiteru dopaminu.  

Třezalka má vliv na pozitivní náladu a kvalitní spánek. Působí i jako mírné kardiotonikum. Bráhmí, je pravděpodobně nejvýznamnější bylinou pro výživu mozku - mozkovým nutrientem. Bylina obsahuje glykosidické saponiny - bakopasidy, které podporují vznik (obnovu) nervových spojení (synapse). Přípravek dále stimuluje centrální nervový systém, normalizuje myšlení, intelekt, paměť, schopnost učení a koncentrace. Brahmi optimalizuje zásobení mozku krví. Svými antioxidačními vlastnostmi chrání mozkové buňky a proto velmi vhodná pro seniory při problémech s pamětí. Působí i na psychiku. Rozchodnice je významným mozkovým adaptogenem. Normalizuje kognitivní a duševní funkce, fyzickou kondici a působí proti únavě a stresu.  

Více informací získáte ze seriózních volně dostupných zdrojů na internetu a z kvalitní literatury. 

Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

V době užívání je nutno se vyvarovat pobytu na sluníčku (třezalka obsahuje hypericin, který zesiluje fotosenzibilitu).

  • třezalka může při vnitřním užití narušit léčbu jinými léky, popř. užívání antikoncepce či při chemoterapii
  • nekombinovat s antidepresivy, psychostimulancii, sympatomimetiky

Omezení užívání:

- neužívat současně s jinými antidepresivy či léky proti migréně obsahujícími triptany

- neužívat současně s digoxinem nebo teofylinem

- diabetici

- lidé léčící se pro hypotenzi

- lidé s nádorovým onemocněním

Podobné produkty

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora 10.5.2023 21:38
Dobrý den měla bych dotaz,zda tuhle tinkturu může 14 létá slečna. Děkuji
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: